• 17 בפברואר 2020
 המסלול המהיר לאזרחות אירופאית

המסלול המהיר לאזרחות אירופאית

אפשרויות עבודה חוקיות, זכויות אזרחיות באירופה, לימודים מסובסדים במוסדות המובילים בעולם ועוד – מכל אלה יוכל להנות מי שיוציא אזרחות ודרכון פורטוגליים. 99.85% אחוזי הצלחה לזכאים – כך תעשו זאת בקלות, במהירות ובוודאות.

הישראלים כבר הבינו את היתרונות הגלומים באזרחות של האיחוד האירופאי ודוהרים אליה במלוא המרץ. עושה רושם שהציבור הפנים שאין סתירה בין תפיסת עולם ציונית וחיים בארץ לבין האפשרויות שאזרחות נוספת יכולה לספק במגוון רחב של סיטואציות עסקיות או אישיות. בעבר, מרבית הישראלים שביקשו להוציא דרכון אירופאי עשו זאת על סמך זיקה למדינות כמו פולין, גרמניה או הונגריה. בשנים האחרונות, המוקד עבר לחצי האי האיברי באירופה – הכולל את ספרד ופורטוגל, שיצאו בחקיקה מהפכנית שמאפשרת לפלח אדיר של ישראלים, שעד היום דרכם לדרכון אירופאי הייתה חסומה, מסלול לקבלת האזרחות האירופאית המיוחלת.

גירוש יהודי ספרד ופורטוגל - רקע לזכאות

בשנת 1492, הוציאו המלכים פרדיננד ואיזבלה צו גירוש לכל יהודי ספרד. כמה שנים מאוחר יותר, הוטלו צווים והגבלות גם על יהודי פורטוגל. ספרד ופורטוגל החליטו באקט היסטורי להעניק אזרחות לצאצאי המגורשים שירצו בכך. מדובר בפלח ענק מהיהודים החיים היום בעולם.

מפתח ההוכחה מתבסס על שמות משפחה וארצות מוצא, כך שבפועל יכולים לעמוד ברף ההוכחה יוצאי המדינות: מרוקו, אלג'יריה, תוניסיה, לוב, מצרים, סוריה, טורקיה, לבנון, קפריסין, יוון, בולגריה, ספרד ויוגוסלביה לשעבר (על כל מדינותיה החדשות), ובמקרים רבים גם בין יהודי עיראק, הולנד, צרפת, איטליה, ארגנטינה ואפילו בהרבה משפחות אשכנזיות למהדרין – יש זכאים לאזרחות פורטוגלית. כאן המקום לציין שלמרות שהחקיקות בספרד ופורטוגל מתבססות על אותו אירוע היסטורי, יש הבדל ניכר בין הגישות בשתי המדינות. למעשה, אין טעם להתעכב על החוק הספרדי כי הוא נקצב בזמן ומי שלא הגיש בקשה במסלול הספרדי עד סוף החודש שעבר כבר לא יוכל לעשות זאת. מנגד, האופציה הפורטוגלית חיה ובועטת. 

"פספורטוגו" - הביטחון לקבל דרכון

מה משותף לאייל גולסה, שמעון פרנס, עדי הימלבלוי, גיל שוחט, עינת שרוף, אלון דהן, אלברט אילוז ושני קליין?

ובכן, הם, יחד עם עוד אלפי ישראלים, הוציאו אזרחות נוספת באמצעות "פספורטוגו", החברה הגדולה והמנוסה בישראל שמתמחה בהוצאה של אזרחות אירופאית עם מוניטין של 30 שנה. כשמדובר בהוצאת אזרחות פורטוגלית, "פספורטוגו" היא הגוף הכי מקצועי שפועל בשטח. החברה מפעילה 5 סניפים בארץ ו-2 סניפים בעולם, ומעסיקה צוות של מעל 150 עובדים, בהם חוקרים גנאלוגיים ומומחי אזרחויות, וכמובן עורכי דין שפועלים גם בארץ וגם בפורטוגל עצמה ונמצאים בקשרי עבודה משותפים עם נציגי הקהילה היהודית המקומית המוסמכת להעניק את אישור הזכאות העקרוני, ועם הרשויות בפורטוגל.

את בדיקת הזכאות העקרונית מבצעת "פספורטוגו" כשירות חינם ללא כל התחייבות והתשובה לרוב מתקבלת תוך 24 שעות (!). מי שיבחר להמשיך את התהליך עם "פספורטוגו", מובטח לו שבסוף הדרך יקבל דרכון (שיעורי קבלת זכאות של 99.85% במסלול הפורטוגלי) או שיקבל את כספו בחזרה.

עוד באתר