fbpx
  • 30 ביוני 2022
 איך משפט של ילדה בת ארבע גרם לקצין מג"ב לעזוב הכל ולצאת לדרך חדשה?

איך משפט של ילדה בת ארבע גרם לקצין מג"ב לעזוב הכל ולצאת לדרך חדשה?

לפעמים משפט יכול לשנות חיים שלמים, רמי גרוסברג כמו רבים אחרים עבד במשך רוב חייו באותו מקום עבודה, הוא בילה שנים רבות כקצין במשטרת ישראל, אך את ההחלטה לצאת לדרך חדשה קיבל דווקא בזכות בתו בת הארבע.

רמי, בן 39 נשוי + 3, נעם (9), עמית (6), זיו (4), עד לא מזמן קצין במשטרת ישראל ובמשמר הגבול, את ההחלטה קיבל דווקא בזכות ביתו, כאשר אמרה לו באחד הביקורים בבית את המשפט "אתה לא אבא שלי" בגלל שהיא לא ראתה אותו כמעט עקב המשמרות הקשות, רמי עזב את משטרת ישראל והפך לאחד המאמנים המובילים בשוק.

רמי, אילו משברים חווית שהיו כל כך טראומתיים?

לא אפרט את כל המשברים, אבל משבר אחד היה הקשה מכולם. משבר שלקח אותי למקומות רחוקים עד לכדי מצב שרציתי לשים קץ לחיי.

המשבר הגיע ממכה קטנה שבני נעם קיבל ביד לפני כ – 4 וחצי שנים, בהתחלה חשבו הרופאים שזה כלום ויעבור עם הזמן, אך אחרי שנתיים שהפצע מהמכה לא עבר נכנסנו לניתוח פשוט, רק כדי לסגור את הפצע! בניתוח לקחו ביופסיה ללא ידיעתנו, ולאחר כמה חודשים בביקורת שגרתית לאחר הניתוח קיבלנו את המכה הרצינית, סרטן!!! זה מה שנאמר ע"י הרופאים מבלי למצמץ, ללא הסבר מפורט על סוג / דרכי טיפול שלחו אותנו הביתה.

אני ואשתי נטע היינו מרוסקים, לא ידענו איך ממשיכים מכאן, מה עושים? למי פונים? ואז עשינו את הטעות הנוראה מכל – התחלנו לקרוא באינטרנט על המחלה, ושם מרוב מידע לא יודעים כלום, רק שחורות.

אחרי יומיים של תחושה שהקרקע נשמטת מתחת לרגליך והרצון הגובר למות הבנתי שנעם צריך אותנו וכרגע הוא זה שחשוב ולא אנחנו והחלטתי פה להתחיל לנהל את הדבר הזה… אבל זה סיפור ארוך, אולי אמשיך בכתבה הבאה.

רמי, אתה מדבר על התפתחות אישית, הגשמת חלומות, מה הדבר הגדול ביותר שעשית למרות הקושי שלו?

וואו, יש שני דברים מאד רציניים שעשיתי, את הראשון צלחתי למחצה ואת השני צלחתי בגאווה יתרה.

בשנת 2009 חבר טוב פנה אליי ושאל אותי האם אני רוצה לטוס איתו לנפאל, ואני רווק ללא מחויבות שלחתי לו ישר את פרטי האשראי והדרכון, "יאלה תזמין רק תעדכן אותי למתי", היעד היה נפאל אני הפתעתי את חבר שלי והלכנו לטפס את האוורסט, כן, כן, ההר הגבוהה בעולם, 8849 מטרים, הגענו לנפאל התחלנו להתארגן על ציוד ופורטרים (מדריכים ומלווים) ויצאנו למסע עם עוד כמה חבר'ה מאירופה. לצערי בגלל מזג אוויר קיצוני עצרו אותנו באמצע  והיעד הזה נכנס ל – TOP 5  לביצוע עד גיל 50… אבל מה שכן לא וויתרנו ומשם הארכנו משמעותית את הטיול ועשינו את ה"אנאפורנה" שמגיע לגובה של 8091 מטרים, הגענו ל"פס" בגובה של 5416 מטרים.

בשנת 2015 ישבתי עם פקוד שלי במשטרה שעשה IRONMAN, ובשיחה ככה מבלי הכנה מוקדמת הוא אומר לי "אל תחשוב לנסות אין לך סיכוי", שעתיים אחרי זה שלחתי לו תמונת מסך שנרשמתי ל – IRONMAN הקרוב, ישראמן 2016, למקצה המלאה, מי שלא מכיר את התחרות זו תחרות סיבולת אחת הקשוחות בעולם, מדובר על 3.8 ק"מ שחיה, 180 ק"מ רכיבה על אופניים ולקינוח ריצת מרתון 42.195 ק"מ סה"כ 226 ק"מ. הפקוד שלי התקשר אליי בהתחלה היה בהלם ולאחר מכן צחק ללא הפסקה, "אפילו אופניים אין לך, אתה רציני?" אמרתי לו שבזה שנרשמתי את התחרות כבר סיימתי בהצלחה עכשיו נשאר רק להתאמן (בציניות כמובן), לא תיארתי לעצמי שהתחרות וההכנות אליה כל כך קשות, במשך חצי שנה כל יום קמתי ב – 03:30 ויצאתי לאימונים, לפעמים לבד ולפעמים בקבוצה, בחום של אוגוסט וגם הקור החודר עצמות של דצמבר, ינואר. אבל מה? סיימתי בגבורה.

 

רמי, יש הרבה מנטורים בחוץ, מה מייחד אותך?

קודם כל אני לא מנטור, מי שמגדיר מנטור זה הקהל, אני מאמן – למדתי קואוצ'ינג, אני חוקר את עולם ההתפתחות האישית וניהול משברים שנים רבות. יש לי ניסיון רב בניהול משברים שאני אישית ניהלתי גם כקצין לוחם במשמר הגבול וגם בחיי האישיים והניסיון הזה, ההתמודדות עם מצבי קיצון כמעט בלתי הגיוניים זה מה שמייחד אותי ואנשים שמגיעים אליי לאימון מרגישים את זה, את האמפטיה, את ההבנה ומשם הצלחת האימון כבר סלולה.

מה הייתה רוצה לומר לכל מי שחווה עכשיו משבר?

ההבנה שהכל זמני היא החשובה ביותר, בצבא למדנו ש"הדקה הארוכה ביותר היא בסך הכל 60 שניות" גם היא תעבור. ברגע שיש הבנה משם אפשר לצמוח, לקחת אחריות על החיים שלנו ולהפוך ממנוהלים בהתחלה למנהלים של אותו משבר ולקחת אותו אלינו וללמוד ממנו, ולא כקלישאה, אבל אם אני הצלחתי לקום מהמשבר שלי כל אחד יכול רק עניין של החלטה. אז למי שחווה כרגע משבר אני ממליץ לקחת מאמן שיאיר לו את הדרך.