fbpx
  • 18 באוגוסט 2022
 הלקוחות קוראים לה פסיכולוגית ליופי ולנפש אך היא בכלל אמנית איפור ושיער

הלקוחות קוראים לה פסיכולוגית ליופי ולנפש אך היא בכלל אמנית איפור ושיער

הכירו את ליאת אגסי אמנית היופי של ישראל

 לאחר שהכתירו אותה למלכת תעשיית היופי הישראלית, ליאת אגסי אמנית האיפור ושיער הישראלית מדברת לראשונה על היכולת יוצאת הדופן לגעת בכל אחת ואחת ולחבר את היופי החיצוני ליופי הפנימי באמצעות אומנות היופי באיפור ובשיער.

איך הכל התחיל?

ואוווו טוב, זוכרת אותי מגיל 13 כל פעם שהיו שואלים אותי "מה בא לך להיות כשתהיי גדולה", תמיד הייתי עונה לכולם – ספרית. בגיל 15 למדתי לראשונה עיצוב שיער, עד היום אני זוכרת את ארבעת התספורות (היא מחייכת וצוחקת) – קו ישר, מדורג ארוך, מדורג קצר וקארה. 

גם איפור מאוד אהבתי, בעיקר לאפר את עצמי. רק אמא לא הייתה מאשרת לי אז הייתי "גונבת" מאמא כל לילה מהמגירה איפור ומאפרת את עצמי, אפילו זוכרת יום אחד יצאתי מהבית מאופרת עם פנסים כחולים בעניים סומק ורוד ואודם סגול (צוחקת בקול רם).

 

אחרי שהתחתנתי וילדתי את שתי הגדולים שלי אמרתי שדי, הגיע הזמן למשש את החלום ומהר מאוד נרשמתי ללימודי איפור ומיד אחרי גם עיצוב שיער ועם הזמן לאט תוך כדי לידות למדתי עוד מתחום השיער.

איך זה להיות אמא וגם עצמאית?

לא קל ומאתגר מאוד, זאת הסיבה שלקח לי הרבה זמן לפרוץ – אין מה לעשות לפני הכל אני אמא!

וכן, אני גם בעסק וגם אמא בו זמנית, זה קשה אבל אפשרי.

ילדתי ארבעה נסיכים ועסק, אני מאוד אוהבת את העבודה שלי, העסק הזה הוא עוד בייבי שלי, הלידה הכי קשה שעברתי!

הריגוש האהבה האין סופית הזאת זה הדלק שלי.

בדיוק כמו שהילדים מרגשים אותי, ככה העבודה שלי מרגשת אותי.

כשאני בסטודיו עם לקוחה אתה לא תראה אותי ממהרת, העיקר לסיים את העבודה, כל הלב והנפש שלי בתוך היופי הזה שנקרא אומנות. אין מאושרת ממני כשלקוחה יוצאת מהסטודיו שלי בחיוך וחיבוק, זה הסיפוק הכי ענק שלי, זה בדיוק החלום שחלמתי כל חיי בתור ילדה. תודה לבורא עולם שזכיתי לגרום לנשים להרגיש יופות יותר.

הלקוחות קוראים לך "פסיכולוגית" – למה?

איך אסביר זאת, (החיוך נמחק מפניה) לא למדתי להיות פסיכולוגית, החיים לימדו אותי בהרבה כאב שחוויתי שכרגע אני לא רוצה לגעת בזה, בעתיד אולי אוציא ספר על חיי שזה עוד אחד מבין החלומות שלי. למרות שחצי ממנו כבר כתבתי, רק שכרגע קשה לי להמשיך – אז אני נותנת לנפש את הזמן שלה.

אין אדם בעולם ללא כאב כזה או אחר, דרך החיים למדתי לזהות כאב בכל אחת ואחת דרך מבט עיניים, דרך שפת גוף, דרך דיבור ובעדינות רבה אני יודעת לגעת בכאב של כל אדם.

תשאל אותי איך אני עושה זאת, אין לי תשובה לכך!

כנראה בזכות הכאב הגדול שחי בתוכי במשך שנים שאני בעצמי מפחדת לפרוץ איתו החוצה.

מהי אומנות בשבילך?

ליצור, בורא עולם בירך אותי בידיים, כל מה שרק ארצה לגעת בו אני יכולה, תמיד אהבתי להיות סביב יופי, ליצור יופי.

איפור זה אולי נשמע רק איפור אבל יש תורה שלמה מאחורי המילה איפור, התווי פנים של כולנו כל כך שונות שחובה לדעת בדיוק מה מתאים ואיך לכל אחת ואחת וזה הרבה מעבר ללמידה באיפור.

שיער זה בכלל אתגר שלם, משיער דליל, חלק, מתולתל, גלי יוצרים תסרוקות, רק מלדמיין מאיפה מתחילים ואיך מסיימים המוח נכנס לבילבול.

פשוט בורכתי בידיים קטנות עדינות שאוהבות ליצור, גם החלקות ותוספות שיער שאני עושה זאת אומנות בעיניי, באומנות חובה ארגזים של אהבה וסבלנות ולי יש אותם בשפע!

ולסיום, מה היית רוצה לומר?

לעולם הוא לא מאוחר מידי, לפעמים החיים מובילים אותנו למקומות שלא תכננו והחלומות ישנים במגירה, אין יאוש לעולם תמיד אתה יכול לקום לפתוח את המגירה ולהעיר את החלום בהמון אהבה וכוח רצון.

ללמוד להסתכל בעיניים אל הפיסגה ופשוט לצעוד צעד אחר צעד יחד, עם כל הארגזים שיושבים לך על הכתפיים, פשוט לרצות לחיות את החלום.

אולי יעניין אותך