fbpx
  • 18 באוגוסט 2022
 לא יאמן: הוא כמעט לא שרד את לידתו, גדל ללא תמיכת אמו וכיום מהווה כתף תומכת כאחד המאמנים המבוקשים בישראל סיפורו יוצא הדופן של דור שליו

לא יאמן: הוא כמעט לא שרד את לידתו, גדל ללא תמיכת אמו וכיום מהווה כתף תומכת כאחד המאמנים המבוקשים בישראל סיפורו יוצא הדופן של דור שליו

כבר בהיותו תינוק דור שליו עבר ניתוח ראש פתוח שהסתבך הוא הוגדר בסטטוס של מוות קליני במשך 4 שעות והוגדר כנס רפואי אך זה היה המאבק הקטן שלו לעומת המשך חייו סיפורו יוצא הדופן של דור שליו.
ראיתי שיש לך צלקת על ראשך, אפשר לשאול מה קרה שם ?

בוודאי שכן. בגיל ארבעה חודשים ישנתי עם אמי במיטתה. במהלך הלילה התגלגלתי לעבר הרצפה ונחבלתי בראשי. לא הרבה יודעים אבל בגיל ארבעה חודשים הראש שלנו רך כמו פלסטלינה והתוצאה לא רחקה מלהגיע- חצי ראש פתוח ושאר דברים שאחסוך מכם בשלב הזה.  כשהגעתי לבית החולים בבהלה הרופאים חטפו אותי מידיה של אמי ומיד התחילו בניתוח ראש פתוח רגיש ומורכב. במהלך הניתוח הוגדרתי במוות קליני במשך ארבע שעות, והסיכויים לשרוד היו נמוכים. אני ללא ספק נס רפואי.
הצלקת היא חלק ממני. היא חלק ממי שאני ומה שאני והיא חרוטה לי על הראש כמו קעקוע שתמיד יזכיר לי מה הדבר הכי חשוב בעולם – וזה להעריך את החיים.
כמו שאתם יכולים לראות הם לא מובנים מאליהם. אני מודה מדי בוקר לבורא עולם על כך ששמר עלי, ורצה אותי בעולם המדהים הזה. אני יודע שאני לא פה סתם. אני יודע שהגעתי לכאן ליצור שינוי.

מה הוביל אותך להיות מאמן ?

מה שהוביל אותי להיות מאמן היה לא אחר מסיפור החיים הפרטי שלי.
במהלך חיי, עברתי כמה וכמה משברים שנאלצתי להתמודד איתם לבדי, מה שהוביל אותי לעמוד מול האתגרים הקשים שמתוכם גם צמחתי.
אחרי שנים של חיפושים מה המטרה שלי ולאן אני הולך, נחשפתי לעולם ההתפתחות האישית ושם מצאתי את התשוקה שלי. הדרך לא הייתה קלה, לא פשוטה אבל בהסתכלות אחורה- לגמרי הייתה שווה את זה כי הבנתי את משמעות החיים!
אני יכול להגיד שפה מלא שכל בני האדם רוצים להיות להגשים את עצמם ולהיות מאושרים. אחרי שהרווחתי את החיים האלה במתנה, אני מקפיד להנציח את הניצחון הזה מדי יום ולחגוג את המתנה הזאת שנקראת "לחיות". כל ההרצאה שלי סובבת סביב המושגים הערכה, אושר, ואמונה בעצמי. אני מאמין שהגעתי לכאן ולא במקרה ובחוץ כמו שכולנו יודעים יש אנשים שמחכים להכוונה הזאת ואם אני יודע שיש לי את הכלים ואת הידע לעזור להם – פה השליחות שלי מתחילה.

תוך כמה זמן מתאמן שלך יראה תוצאות בחייו ?

אם הייתי אורי גלר, הייתי אומר לך שהשינוי ממש עומד בדלת. אבל זה יהיה לשקר לך ואני לא מתכוון לשקר ללקוחות ולמתאמנים שלי. בסופו של יום, הניסיון שצברתי בדרך הוא זה שמקנה לי לתת לכם את הכלים הטובים ביותר להתמודד עם כל פחד ומשבר. אתם אלו שתיקחו את הארגז כלים שאני מעניק לרשותכם ותעשו בו שימוש, לטוב ולרע.
בעולם הNLP המקום ממנו אני מגיע מסבירים כי המילה "תוצאה" היא מילה לא מדידה. היא שאולה בזמן עתיד שגם לו אין הגדרה מדויקת ולכן היא ניתנת לפרשנות פרטית. לא כל אחד מגדיר הצלחה באותה הצורה ולכן הצלחה שלי תיראה ולכן גם תהיה שונה מהצלחתו של האחר. מה שכן, התוצאות יגיעו בזמן הנכון, ברגע הנכון, ובעיקר כשתהיו מוכנים ובשלים להתמודד איתם.  

לסיכום דור, תן לנו טיפ טוב להתמודדות עם קושי או משבר

הטיפ הטוב ביותר שאני יכול לתת לכל מי שחווה עכשיו קושי או משבר הוא קודם כל להבין הוא שהוא לא נמצא כאן לעולמים. שום משבר ושום קושי לא נוצרו על מנת להישאר.
הוא זמני ועתידו לחלוף בשלב מסוים. המשבר הזה סוחב איתו גם כאב כי למעשה טמון בו לקח שעלינו להפיק מן הסיטואציה, וזה בעצם שיעור שעלינו לעבור כעת על מנת שנוכל לגדול דרכו, ולצמוח דרכו וכן להתפתח. בסופו של דבר אנחנו יצורים אנושיים וזה בסדר גמור להרגיש מדי פעם בשאנחנו ברגעים יותר חלשים שלנו. זכרו שאף אדם לא נולד כל יכול ועמיד בפני כל דבר. החוכמה היא לדעת להתעלות מעל הדבר הזה ולא לתת לפחד לנהל אותנו. אז במקום להילחם במשבר, קבלו אותו, תנו לו מקום ונסו להבין מה המסר שהוא בא ללמד אתכם. תסמכו עליי, זה אפילו  יקרה יותר מהר ממה שתכננתם.