fbpx
  • 18 באוגוסט 2022
 מוצר ההשקעות עם יתרונות המס שהבנקים לא יספרו לך עליו

מוצר ההשקעות עם יתרונות המס שהבנקים לא יספרו לך עליו

כל הכבוד, במשך שנים אתם חוסכים בצד שקל לשקל והצלחתם להגיע לחיסכון משמעותי, כזה שיוכל להוות בסיס להגשמת החלומות שלכם לטובת העתיד שלכם ושל ילדיכם.

אלא שהכסף הזה שוכב אצל רבים בחשבון הבנק ובשנים האחרונות בצל סביבת הריבית האפסית מניב פרוטות.

ברור לכם שהגיע זמן לעשות מעשה.

תעשיית ניהול הכסף מציעה שלל פתרונות שיאפשרו לכסף שחסכתם "לעבוד" בשבילכם ולהניב תשואה ככל שברשותכם סבלנות ואורך רוח ונכונות לקחת סיכון מושכל ומותאם למאפיינים שלכם.

מוצר השקעות אחד מתעלה על חלופות רבות אחרות, כמו תיקים מנוהלים וקרנות נאמנות, ביתרונות שהוא מציע:  פוליסות החיסכון הפיננסיות.

הנה רשימה של היתרונות של הפוליסות שמקשים על מוצרי השקעות אחרים בשוק להתחרות איתן:  

מנהלי ההשקעות הטובים בישראל

פוליסות החיסכון משווקות על ידי חברות הביטוח ומנוהלות בידי מיטב מנהלי ההשקעות הקיימים בישראל המנהלים גם את חסכונות הפנסיה של הציבור. המשמעות: יתרון לגודל, פיזור רחב, מומחיות ובעיקר ביטחון ושקט נפשי לגבי מי שמנהל את הכסף שלנו, בטח כשמדובר בסכומי כסף גדולים של מאות אלפי שקלים ויותר שנחסכו בעמל רב במטרה לאפשר להם לצמוח ולגדול יותר בזכות השקעות נבונות ואחראיות. 

ביצועי מסלולים כללים (חשיפה של כ-40%-35% מניות)
נזילות

החוסכים שיפקידו את כספם בפוליסות חיסכון יוכלו למשוך את הכסף בכל שלב. גם בתקופות של תנודתיות בשווקי ההון, החוסכים יוכלו לעבור בין מסלולים שונים בעלי רמות סיכון שונות בהתאם להעדפותיהם.

ביצועים

חוסכים שמשקיעים בפוליסות חיסכון של הגופים המצטיינים נהנו לאורך השנים מתשואות גבוהות. כך לדוגמא, חוסכים במסלולים הכלליים שכוללים חשיפה לכ-40%-35% רשמו ב-5 השנים האחרונות תשואה ממוצעת שנעה בין 6%-5% לשנה כפי שניתן לראות בטבלה מטה. חוסכים שהשקיעו במסלולים מנייתיים רשמו ב-5 השנים האחרונות תשואה ממוצעת שנעה בין 9%-6% לשנה. ככל שסכומי הכסף המושקעים בפוליסות גדולים יותר, כך לאורך זמן הם אמורים להניב יותר.

חשיפה להשקעות לא סחירות כמו נדל"ן

להבדיל מתיקים מנוהלים וקרנות נאמנות שחשופים רק לנכסים סחירים כמו מניות ואגרות חוב, המשקיעים בפוליסות החיסכון נחשפים גם להשקעות לא סחירות כמו נדל"ן ותשתיות שמגוונות את התיק ומפזרות סיכונים. בתיק השקעות בסכומי כסף של מאות אלפי שקלים ומעלה יש חשיבות לפיזור וגיוון ההשקעות ובכלל זה לחשיפה להשקעות סחירות ושאינן סחירות.

מגוון מסלולים ומעבר ביניהם ללא אירוע מס

הפוליסות מציעות מגוון רחב של מסלולי השקעה שמאפשרים לכל משקיע לבחור מסלול שמותאם לטעמי הסיכון שלו – מסלול מנייתי עם פוטנציאל תשואה גבוה אך יותר תנודתי, מסלול כללי עם שילוב של מניות, אגרות חוב והשקעות לא סחירות ומסלולים יותר סולידיים עם מיעוט חשיפה למניות.  אכן, גם קרנות נאמנות שמומלצות על ידי היועצים בבנקים מציעות מגוון סוגים וחלופות אך בכל פעם שהמשקיע רוצה לעבור בין קרן לקרן הוא נאלץ לפדות אותה ולשלם מס על הרווחים. בפוליסת החיסכון ניתן לעבור בין המסלולים ללא אירוע מס וכך לדחות את המיסוי בגובה 25% ולהנות מרווחי ריבית דה ריבית. אפקט הריבית דה ריבית נהיה משמעותי יותר ככל שמדובר בסכומי כסף מנוהלים גבוהים יותר.  

ביצועי מסלולים מנייתיים
החלפת מנהלי השקעות ללא אירוע מס

אחד היתרונות של קופות הגמל להשקעה, מוצר חיסכון פופולרי שיצא לדרך בסוף על 2016 הוא האפשרות שנוספה לו לאחרונה לבצע מעבר בין גופים מתחרים ללא אירוע מס. אלא שפוליסות החיסכון מציעות אפשרות זו כבר שנים דרך פוליסות החיסכון של חברת הכשרה ביטוח שנקראות Best Invest. הפוליסות של הכשרה מציעות מגוון מסלולים שמנוהלים על ידי שורה של מנהלי השקעות מצטיינים דוגמת אלטשולר שחם, מור וילין לפידות כאשר המשקיע יכול לעבור במהירות ובקלות בין המסלולים מבלי הצורך לבצע ניוד ולמלא טפסי מעבר.

מוצר אידאלי לניהול סכומי כסף גדולים

יש הבדל גדול בין חיסכון של עשרות אלפי שקלים למאות אלפי שקלים. ככל שהסכום המושקע גבוה יותר, יש חשיבות גדולה יותר לניהול השקעות מקצועי שידאג לפיזור השקעות בין סקטורים, גאוגרפיות והשקעות אלטרנטיביות, על מנת לדאוג לתשואה מותאמת סיכון לסכומי הכסף שנחסכו בעמל רב לאורך השנים עם פוטנציאל תשואה גבוה יותר. את פוליסות החיסכון מנהלים מנהלי ההשקעות הטובים בישראל המנהלים גם את חסכונות הפנסיה של הציבור. להבדיל מקופת הגמל להשקעה שההפקדה השנתית אליה מוגבלת ל-71 אלף שקלים, פוליסות החיסכון אינן מוגבלות בסכום ושלל המסלולים שהן מציעות מותאמות למי שחסך סכומי כסף של כ-300 אלף שקלים ויותר ורוצה להנות מניהול השקעות אחראי ומקצועי. 

חיסכון בעמלות לעומת הבנק

לקוחות שמנהלים את ההשקעות שלהם דרך הייעוץ בבנק, בין אם באמצעות תיק מנוהל או השקעה בקרנות נאמנות נדרשים לשלם עמלות יקרות. כך, חלק מהלקוחות משלמים לבנק דמי ניהול חשבון ניירות ערך שמגיעות לכ-0.6% מהסכום המנוהל בשנה בנוסף לדמי הניהול  של הקרנות בהם הם מושקעים. המשקיעים בפוליסות החיסכון לא משלמים עמלות כאלה.

הלוואות על חשבון החיסכון

מה קורה במצב שאתם זקוקים לכסף אך חבל לכם לוותר על ההשקעה?  פוליסות החיסכון מאפשרות נטילת הלוואה בתנאים מעולים כשהכסף ממשיך להיות מושקע ולייצר תשואה.

אז איך מצטרפים?

השאירו פרטים והמתכננים הפיננסים של ארבע עונות – תכנון פיננסי ייצרו איתכם קשר להתאמת המוצר לצרכים ולמאפיינים שלכם.

למה אתם מחכים? השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם עם כל הפרטים!