fbpx
  • 18 באוגוסט 2022
 איך ילד שגדל בפנימיה שבר את כל הסטיגמות והפך לאחד המנטורים המבוקשים בישראל ?

איך ילד שגדל בפנימיה שבר את כל הסטיגמות והפך לאחד המנטורים המבוקשים בישראל ?

כיום בישראל מוגדרים 330,000 ילדים כנוער בסיכון- ליאל זמיר חושף לראשונה את האתגרים והמכשולים שלו בילדות. "אני מוכיר תודה על כל דבר שקרה לי, רק צמחתי מזה"
למה זה נשמע שכל המנטורים מחרטטים ?

לאחרונה נהיה גל גדול של מנטורים ברשתות החברתיות, אני אשמור את דעתי עליהם לעצמי מסיבות ברורות. יש משפט שמתאר את הגישה שלי בתחום: "הייתי שם, עשיתי את זה" מה שהמשפט הזה בעצם אומר זה שלא מספיק רק לדבר צריך גם לעשות את מה שאתה מדבר עליו וזאת הגישה שאני מאמין בה. אני לעולם לא אדבר על דברים שלא חוויתי על הבשר שלי, להפך, אני אפנה אותך לבן אדם שיוכל לעזור לך אם לי לא תהיה התשובה.

למה בחרת דווקא במקצוע הזה ?

כשהייתי בן 4 הוציאו אותי בצו בית משפט מהבית בגלל שאמא שלי אובחנה כחולת "מאניה דיפרסייה" "וסכיזופרניה" ולא היו לה היכולות הפיזיות והנפשיות לגדל אותי אז עברתי לגור בפנימיה בשם "בית שבתאי לוי" בחיפה.          בגיל 6 עברתי לגור במשפחה אומנת שהצילה לי את החיים ואפשרה לי לחיות חיים נורמלים.        כל החיים הייתי הילד השמן והדחוי, בקושי יכולתי לפתוח את הפה שלא נדבר על בנות… הייתי כל כך חסר ביטחון ושנאתי את עצמי על זה.

יום אחד החלטתי שאני לוקח את החיים שלי בידיים: ירדתי במשקל, שיפרתי ועיצבתי כל תחום בחיים שלי עד למצב שאני נמצא בו היום.

אני כאן כדי להיות עמוד התווך לכל אותם אנשים שאין להם למי לפנות בגלל שלי לא היה אף אחד שיעזור לי כשהייתי צריך.

איך מאמן יכול לעזור לי?

בעולם שלנו היום כל אחד צריך מאמן, כל אחד עובר מצבים קשים יותר או קשים פחות בחיים שלו שמשאירים עליו צלקות שלפעמים הוא בעצמו לא מודע אליהם. כל אלה שאומרים שהם לא צריכים שום עזרה והם בסדר לא מודעים לכך שהקושי שלהם בחיים נובע מתוך טראומות העבר שלהם ובלי לפתור את אותן נקודות אותו בן אדם ימצא את עצמו בלופ שבו הוא כל הזמן יתקל באותה בעיה ולא יבין מה הוא עושה לא בסדר ? ולמה הוא לא מצליח להשיג את המטרה שלו ?

יש לקוחות שאתה לא יכול לפתור להם את הבעיה ?

לפעמים מגיעים אלי לקוחות עם בעיות שמחוץ לתחום הניסיון שלי, כמו שאמרתי בשאלה הראשונה אני מדבר אך ורק על מה שאני מבין ויודע לעזור. אני לעולם לא אייעץ למישהו משהו שאני לא מבין בו או לא התנשאתי בו בעצמי. אני תמיד מפנה את אותם לקוחות לגורם מוסמך אחר שיוכל לעזור להם ככה שהם לעולם לא יוצאים בידיים ריקות.

הייתי אצל מלא מאמנים בחיים שלי, מה אתה שונה מהשאר ?

אני לא יודע מה השאר עושים אבל אם יש כאן בקהל אנשים שהיו אצל הרבה מאמנים אז אני מאוד מצטער לשמוע שלא קיבלתם את המענה שחיפשתם. אני יכול להגיד לך שמה ששונה אצלי מהשאר זה שאני פועל מתוך שליחות עצומה למקצוע כמו שסיפרתי לך בשאלה הראשונה ותאמין לי שאתה תרגיש את זה אם תגיע להתאמן אצלי.

תוך כמה זמן אני רואה שינוי ?

אם הייתי קוסם אולי הייתי יכול לענות לך על זה אבל לצערי אני לא.
כל אחד עובר את התהליך שלו בקצב שלו ובזמן שלו, אבל לקוחות שלי רואים בממוצע שינוי כזה או אחר בין חודש לשלושה חודשים של ליווי.
אבל זה תלוי בנקודת ההתחלה שלו ובכמה הוא רוצה להצליח.
במילים אחרות אני נותן לך את הכלים הכי משוכללים וטובים שיש לי, בסוף אתה זה שיקבע אם זה יעבוד או לא.

איפה אפשר למצוא אותך ?

אתה מוזמן להיכנס לעמוד אינסטגרם שלי: liel.zamir@ ולשלוח לי הודעה בפרטי עם השם והמספר פלאפון שלך ואני או הצוות שלי נחזור אליך בהקדם לבדיקת התאמה. בנוסף תוכל למצוא בעמוד המון סרטונים ופוסטים שיעזרו לך בתחומים שאתה מתקשה בהם כרגע (ביטחון עצמי, משמעת עצמית, כריזמה, לדבר בחופשיות, זוגיות, ערך עצמי, דיכאון, חרדות ועוד המון נושאים…)