fbpx
  • 16 בספטמבר 2021
 מספר פעילויות ביתיות מאתגרות עם הילדים בצל נגיף הקורונה

מספר פעילויות ביתיות מאתגרות עם הילדים בצל נגיף הקורונה

בימים אלה שחלקכם בבידוד או ממעיטים ביציאה מהבית בגלל נגיף הקורנה, מה עושים עם הילדים על מנת להעסיק אותם ולהעביר להם את הזמן בצורה הטובה ביותר? אנחנו במעריב הבוקר ליקטנו עבורכם מספר פעילויות יצירתיות ומאתגרות על מנת להפיג את הזמן.

קולנוע ביתי: תפתחו מיטות והפכו את החדר לבית הקולנוע הביתי שלכם. הכינו פופקורן וצאו למסע סרטים שאתם רוצים לצפות בהם, בין אם אלו סרטים שראיתם שהייתם נערים ותרצו לשחזר עם ילדיכם את טעם הילדות, או סרטים עכשיוויים שילדיכם אוהבים בסביבה נעימה ושונה עם מיטות, כריות ושלל פינוקים.
 

תערוכת צילום: הזמנים השתנו אין ספק, היום רוב התמונות נמצאות בדיגיטל – במחשב או במכשיר הסלולרי. הסתכלו ודפדפו יחד עם ילדיכם בתמונות שצילמתם עם הזמן העלו חוויות וזיכרונות נעימים. תנו לכל משתתף לבחור מס' תמונות האהובות עליו במיוחד,הדפיסו אותם ותלו אותן בבית. וכך ערכו מעין תערוכת צילומים ביתית.
 

אומנות הגרביים: בינינו? למי לא קורה שהגרב נשארת בודדה, הגרב השנייה נעלמת או נקרעת עם כל מיני חורים או גרביים שכבר אינם בשימוש – אז למה לזרוק? אם אפשר לייעל זאת למשחק יצירתי עם הילדים. קחו את הגרביים שאינם בשימוש ופשוט התחילו לקשט אותם – שימו כפתורים בתוך עיניים, הדביקו חוטים לשיער, ציירו עליהם ותוכלו ליצור שלל דמויות מגניבות למשחקים שונים.

טרמפולינה ביתית: במידה וילדיכם אוהבים לקפוץ ולהשתולל, הנה פתרון פשוט וכיפי. הזיזו הכל בסלון צרו משטח גדול ורחב (היזהרו משולחנות ודברים שעלולים לפצוע) תאספו את כל השמיכות והכריות בבית (בנוסף מזרנים – מומלץ בחום), כך תיצרו לכם שטח משחק כיפי לילדים בו הם יכולים לקפוץ בקלותלערוך שלל זינוקים מרשימים, וגם להירדם במקום לאחר שהם מתעייפים מהמשחק.

הילדים הם הבוסים: זה הזמן לקצת בלאגן, איזה ילד לא חולם להיות בוס גדול? או מנהל חברה מצליחה? לכו לבוידעם או למחסן הוציאו כמה מקלדות ישנות, מכשירים סלולריים ישנים, קצת חשבוניות ישנות של הבנק והוסיפו מחברת ישנה וקצת כלי כתיבה. תנו לילדים ליצור את משרד חלומותיהם ולנהל את סדר היום, ואפילו תקבעו איתם פגישה 🙂

מי צריך סיבה למסיבה? הכריזו עם הילדים על סיבה מיוחדת למסיבה – המציאו חגיגה למשהו מסוים באותו היום, תלו בלונים, הכינו עוגה וצרו בביתכם אווירת יום הולדת. שחקו משחקי חברה ותנו לילדכם הרגשה אמיתית של חגיגה! כמובן שתפו את הילדים בהכנות והתהליך שיסייע לריגוש וכיף גדול אצל הילדים.

המאסטר שף הבא של הבית: תאפו ותכינו עם ילדיכם דברים מתוקים: כדורי שוקולד,עוגות בצורות מיוחדות וכל מה שעולם בראשכם. תנו לילדים משימות והפעילו אותם, ואפילו תשחקו איתם עם קצת קמח – הנאה וצחוק מובטחים!

תשתעממו: כמו שזה נשמע – פשוט תשתעממו. יש פסיכולוגים מסוימים הממליצים לתת לילדכם להשתעמם מדי פעם. הסיבה לכך היא שעפ"י המחקר שעמום בגיל צעיר גורם לדמיון מפותח ויזמות בהמשך הדרך, כך שזו הופכת לאופציה לא רעה בכלל.

נסו לראות את המצב באור חיובי ולנצל את המצב בשביל זמן איכות עם ילדיכם למשחקים ודברים חיובים אשר יעזרו לילדכם לעבור את התקופה באור חיובי ומהנה.