fbpx
  • 22 במאי 2022
 הכירו את העיר בתנופה שמציגה הזדמנויות השקעה ייחודיות

הכירו את העיר בתנופה שמציגה הזדמנויות השקעה ייחודיות

עד כמה אתם מכירים את קריית אתא?

קריית אתא היא הקריה הגדולה והמבוקשת מבין הקריות הסובבות את חיפה. גודלה של קריית אתא הוא כגודל כל יתר הקריות יחד וגודל האוכלוסייה צומח מיד ישנה באופן עקבי כבר יותר מעשר שנים. קצב גידול האוכלוסייה מוכיח על אטרקטיביות העיר וזו הזדמנות מצוינת להשקיע דווקא בה.

מה מיוחד בעיר?

קריית אתא מונה היום מעל ל-62,000 תושבים והדירוג של הוא שש מתוך עשר במדד אשכול החברתי-כלכלי. מערכת החינוך בה נחשבת לבין הטובות בארץ, שכן העירייה דואגת לתקצב את מערכת החינוך ולהשקיע בה משאבים רבים.

ניתן למצוא בעיר פארק ספורט ענקי המשתרע על שטח של כ-70 דונם והוא כולל מסלולי ריצה ואופניים, טיילת, מתחמי כושר ציבוריים ועוד. קניון שער הצפון המרשים בעיצובו יחד עם מרכז קניות חדש בבעלות קרן JTLV וסניף איקאה הצפוני הממוקם בצמוד לקניון, כל אלו מושכים קונים המגיעים מכל האזור.

קריית אתא היא עיר מתפתחת ומבוקשת וגם מדינת ישראל מכירה בכך. יחד עם תכניות המתאר לעיר המיועדות להרחבת העיר ב-15 שנים הבאות, גם המדינה התחייבה על השקעה כספית של לא פחות מ-1.1 מיליארד שקלים לצרכי פיתוח תשתיות, כבישים, מחלפים, גשרים, גני ילדים ובתי ספר, שיתאימו לקצב הגידול של העיר.

המיקום שלה נוח ביותר מבחינת הכבישים הסובבים אותה, כגון כביש עוקף קריות, כביש 6 הצפוני, כבישים 781, 772 ו-79. כבישים אלו מאפשרים גישה נוחה לעיר הן מאזורים צפוניים יותר והן מאזור המרכז ואפילו דרומה מכך. בעתיד מתוכננים גם פרויקט המטרונית, הרכבת הקלה והרכבת הכבדה אשר יקלו אפילו יותר על הכניסה והיציאה מהעיר.

ההשקעה משתלמת בקריית אתא

תכניות המתאר לעיר מכוונות להגדיל את העיר עד לשנת 2035 בעוד 65,000 יחידות דיור אשר יגדילו את מספר התושבים בעיר לכ-194,000 איש. קרקעות חקלאיות באזור כבר שינו את יעודן וכרגע ממתינים לאישורים על מנת להתחיל בבניה. כרגע הקרקע אינה זמינה לבנייה מידית אך צופים כי האישורים יינתנו תוך כשלוש שנים.

חברת קליימקס, המשווקת את הקרקע באזור, מציעה השקעה במחירי פריסייל  של 299,000 ₪ כולל היטלי השבחה, תמורת הזכות ליחידה של חמישה חדרים בשכונה החדשה שתיבנה באזור המערבי של העיר בין רחוב התעלה במזרח, רחוב זבולון בדרום, ביאליק בצפון ורצועות התשתיות במערב. בשכונה החולשת על שטח של כ-2,000 דונם, צפויים להיבנות כ-6,000 יחידות דיור בבנייה רוויה, מבני ציבור ומסחר, משרדים, פארק ואזורי ספורט.

רכישת הקרקע תירשם בטאבו והיא תלווה באופן צמוד על-ידי משרד עורכי דין. שווי הקרקע צפוי לעלות מיד עם אישור הפרויקט ולהגיע לכ-600,000 ₪, מה שאומר שמי שירצה לממש את ההשקעה עוד לפני הבנייה יוכל לעשות רווח של כ-300,000 ₪. כרגע הקרקע אינה זמינה לבנייה אך צופים כי האישורים יינתנו תוך כשלוש שנים.

מי שימתין עד לסיום הבנייה, שעלותה מוערכת בכ-900,000 ₪, יוכל למכור את הדירה המוגמרת בסכום של 1.6 מיליון ₪, לפי הערכות המומחים, ובכך להרוויח מעל 600,000 ₪.

כיום נמכרות דירות 5 חדרים חדשות בקרית אתא בכ- 1.75 מיליון ₪.

הצפי הוא כי עד מסירת הדירה בעוד כ- 4 שנים שווי הדירה יגיע כבר לכ- 1.95 מיליון ₪ (בהערכה זהירה ושמרנית במיוחד של עליית בשיעור של כ- 3%  בשנה)  ולכן מסתתר כאן רווח פוטנציאלי עצום למשקיעים בשיעור של כ- 600 אלף ₪ תוך תקופה קצרה.

על-ידי הצעת הקרקע במחיר שווה לכל כיס, חברת קליימקס מאפשרת גם לאדם הפרטי ליהנות מפוטנציאל הרווח הגלום בהשקעה באזור מבוקש ומוערך הן על־ידי התושבים המגיעים אליה בעקביות והן ע"י המדינה אשר מבינה שזהו אזור שיש לתת עליו את הדעת. רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ואחד המומחים של קליימקס יחזור אליכם בהקדם. 

*הקרקע אינה זמינה לבנייה

רוצה לשמוע עוד?
השאר פרטים ונציג מחברת קליימקס
יחזור אליך בהקדם: