fbpx
  • 18 באוגוסט 2022
 עשרות אלפי אנשים שמכרו את הדירה שלהם בשנה האחרונה  הפסידו עשרות ומאות אלפי שקלים בגלל השם הרע שנוצר לתיווך

עשרות אלפי אנשים שמכרו את הדירה שלהם בשנה האחרונה הפסידו עשרות ומאות אלפי שקלים בגלל השם הרע שנוצר לתיווך

 אוהד שבח אחד מאנשי הנדל"ן הצעירים והמבטיחים בתחום מסביר בראיון מיוחד למה כדאי לעבוד עם מתווך ועל הדרך מנפץ כל סטיגמה אפשרית על עולם התיווך.

אוהד למה לדעתך כל כך חשוב מתווך במכירות דירה?

החשיבות לעבוד עם צד שלישי (מתווך) בעסקת נדל"ן, שהיא כנראה בין העסקות הכי גדולות שבן אדם יכול לעשות, היא מאוד חשובה. הבית שלנו זה הביטחון והשקט שלנו, ולפעמים אנחנו לא יכולים להיות אובייקטיביים מספיק כדאי לעשות עסקה נכונה ובריאה.

ברגע שאתה עובד עם מתווך אתה יכול לדעת בשקיפות מלאה הכל על הקונה שלך. שקונה מגיע לדירה פרטית הוא מגיע בסימן שאלה גדול כי המוכר לא יודע עליו כלום.

ברגע שהקונה פונה למתווך הוא צריך לספר לו הכל, כמה באמת יש לו לשים על הדירה, למה הוא עובר, האם הוא מכר את הדירה, אלה נתונים שהקונה חייב לשתף פעולה עם המתווך כדאי שהוא באמת ימצא עסקה טובה וכך הוא יכול לדעת אם הוא מתאים למוכר או לא.

באיזה דרך היית מציע לעבוד עם מתווך?

טוב יש כמה שיטות לעבוד עם מתווך והדרך הכי נכונה אם התוצאה הכי טובה היא בלעדיות.

הרבה אנשים מפחדים מהמילה הגדולה הזאת ,אבל חברה אני חייב להגיד אתם יכולים להיות רגועים.

הבלעדיות זה הסכם עבודה פשוט שמגן גם עליכם וגם על המתווך ,זה הסכם שמחייב את המתווך לעשות פעולות שיווק על הדירה שלכם והוא המייצג העיקרי של הדירה . ברגע שיש צינור אחד שמתפעל בכל הדברים יש לכם יתרון ענק ,ככה כל הקונים האפשריים יכולים להגיד-קונים מהשוק הפרטי, קונים של מתווכים אחרים בשיתוף פעולה ,קונים של המשרד שאתם עובדים איתו , וכל זה עובר דרך המתווך שלכם שהוא מייצג אתכם .

למכור קודם או לקנות קודם אני לא יודע מה לעשות?

הרבה לקוחות שלי בשנה אחרונה באים אלי אם המשפט שחוזר על עצמו לא מעט פעמים, "אוהד אני לא יודע מה לעשות למכור או  לקנות קודם " מה שאני אומר לכולם ,חייב לעשות את שתי הדברים במקביל כדאי לא לפספס דירות טובות לקנייה או קונים חמים שממש עכשיו מחפשים דירה כמו שלכם!

אני מציע להתחיל בשיווק של מכירת הנכנס ותוך כדאי לחפש דירות לקנייה, ככה נוכל לדעת כמה באמת מציעים על הדירה שלנו ומה אנחנו יכולים לקנות בכך .

דירה למגורים או דירה להשקעה?

זה שאלה מאוד קשה, קודם כל אני חייב להגיד שכל אחד בסוף יש לו את הצרכים שלו ואת הרצונות שלנו אז לכל אחד מתאים משהו אחר . מה שאני חושב שאנחנו הצעירים צריכים לחכות קצת עם הקנייה של דירת מגורים ,כי בסוף זה התחייבות ענקית ומשכנתא זה דבר לא קל ולא זול, ואם כבר אנחנו בוחרים לקחת משכנתא כדי שניקח את זה לצורך השקעה והכסף יעבוד בשבילנו .

מה שאני מציע זה לקנות דירה להשקעה שתניב לנו תוצאה וככה גם המשכנתא מתכסה וערך הדירה עולה ואנחנו הרווחנו כסף , וב"כסף" שרצית לשלם על הדירה מגורים תיקחו דירה לשכירות

למה צריך לשלם למתווך? 2% זה הרבה מאוד כסף

חברים יקרים נכון 2 אחוז זה המון כסף אם זה אני חייב להציף פה שאלה שאני שואל הרבה מאוד אנשים.

שלכם מתקלקלת מכונת הכביסה בבית מה הדבר הראשון שאנחנו עושים? מתקשרים לטכנאי נכון? כי היום בעידן המודרני אפשר לפתוח יוטיוב ולנסות לפתור את הבעיה ,אבל אנחנו לא עושים את זה כי אם נהרוס את המכונה זה יעלה הרבה יותר כסף…. אז למה בעסקת נדלן אתם מנסים לחסוך שלפעמים אתם יכולים לעשות נזקים הרבה יותר גדולות ,מתווך צריך להביא לכם תוצאה בסופו של דבר ואם הוא לא הביא הוא ממשיך לעבוד עד שאתם תסכימו למכור את דירתכם .

מתווך יכול להביא לכם עסקה טובה לא רק במחיר גם בתנאי תשלום ובפנוי שיעזור לכם לקראת הקנייה של הדירה שלכם ,חברה אל תחסכו על עצמכם זה עסקה הכי גדולה שתעשו בחייכם.

אוהד תן לי כמה טיפים לאנשים שבכל זאת מתעקשים למכור את הנכס בעצמכם

דבר ראשון לעשות סקר שוק על הדירה שלכם במדיוק , לבדוק עסקאות אחרונות שהיו בשכונה שלכם  בחצי שנה האחרונה ,לבדוק באמת את הפרמטריים המדויקים של הדירה שלכם ,ולבדוק מתחרים שלכם דירות דומות שכרגע מפורסמות

דבר שני שאתם קובעים עם לקוחות לדירה תדאגו שהבית יהיה נקי ומסודר ושיהיה ריח טוב בבית, אני ממליץ לשים עוגה בתנור כמה דקות לפני שמגיעים זה עושה ריח של בית. לפתוח וילונות תריסים שכל האורות יהיו דלוקים בבית ,כשהלקוח ירגיש אווירה חמה וטובה שהוא מגיע.

והכי חשוב לתת לכל לקוח את הזמן שלו להסתובב בדירה ,לעשות הפרדה של 20 דקות בין לקוח ללקוח .

אולי יעניין אותך