fbpx
  • 24 ביולי 2024

איך מטפלים בפיברומיאלגיה? "הייתי סקפטית בנוגע לאבחון, אך היום אני מבינה שזה פשוט מדעי ועובד"

 איך מטפלים בפיברומיאלגיה? "הייתי סקפטית בנוגע לאבחון, אך היום אני מבינה שזה פשוט מדעי ועובד"

הכתבה נכתבה בשיתוף איריס גייר מטפלת בפיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה תוקפת רבים מהחברה הישראלית, בעיקר את הנשים שסובלות מכאבים חזקים בכל הגוף, ומתשישות הגורמת לחוסר תפקוד בבית ובעבודה. כיום, לרפואה הקונבנציונלית אין מענה, ומטופלים רבים מתייאשים. אך בעזרת האירידיולוגיה (אבחון דרך גלגל העין) ניתן למצוא את המקור למחלה ולטפל בה, כך שהכאבים נעלמים ואפשר להגיע להחלמה.

המגפה של המאה ה-21

רבבות של ישראלים עם דגש על ישראליות, סובלים מפיברומיאלגיה הגורמת לכאבים עזים בכל הגוף ותשישות תמידית המביאה איתה חוסר תפקוד בבית ובעבודה. חוסר המענה ההולם שמציעה הרפואה הקונבנציונלית, גורמת לרבים להגיע לסף ייאוש ממש ולחיות בסבל שלא יתואר.

ענת שב-ציון, בת 65 מרמת הגולן, חוותה מקרה דומה: היא חולת פיברומיאלגיה, שכבר שנים סובלת מרמת הכאב הגבוהה ביותר, ואין פתרון מתאים בשבילה. את מפגשה הראשון עם איריס גייר אירידיולוגית מומחית בינלאומית, היא מתארת כנקודת מפנה בחיים שלה.

"הגעתי למרכז איריס גייר היישר מרמת הגולן ולמען האמת, בתחילה הייתי סקפטית, אך מהר מאוד התחושה הזאת התחלפה בהרגשת ביטחון מהשירות החם ומהעומק המדעי". שב-ציון מספרת שזו הפעם הראשונה שהיא מקבלת הסבר כה מפורט על מקור הכאבים העזים שהיא חווה, ומדוע כל הטיפולים שניסתה עד כה לא שיפרו את מצבה. "רק כשהגעתי למרכז איריס גיירה, התחילו באמת לטפל בסיבה האמיתית למצבי הבריאותי".

שב-ציון הבינה שיישום קפדני של תוכנית הטיפול שקיבלה, הוא המפתח לשיפור במצבה.

ואכן אחרי חודש התחילה להרגיש בשיפור, וכעבור כמה חודשים, הכאבים מהם סבלה נעלמו והשלווה חזרה אליה לגוף ולנפש.

"הרפואה המקובלת חסרת אונים מול הפיברומיאלגיה"

איריס גייר, שלמדה ועבדה אצל גדולי המומחים בעולם בתחום האירידולוגיה, מסבירה שבמקרים רבים, הרפואה הקונבנציונלית אינה מצליחה לאבחן פיברומיאלגיה ונוטה לבלבל אותה עם מחלות אחרות. וגם כאשר ניתנת האבחנה הנכונה, היא לא מצליחה לאתר את הגורם למחלה ולכן אין טיפול ייעודי שבאמת עוזר.

"מטופלות רבות מגיעות שהן כבר מיואשות ומאוכזבות. הן טופלו בתרופות שונות כדי להקל על ההכאבים הכרוניים אך ההשפעה היא חלקית בלבד וגוררת איתה תופעות לוואי רבות וקשות. לאחרות הומלץ טיפול ברפואה משלימה לכאב או להתחיל לעשות פעילות גופנית, אך גם טיפולים אלה מציעים פתרון זמני ומהר מאוד הכאבים חוזרים בגלל שהגורם האמיתי למחלה לא מטופל..

אחרי שנה של טיפול אצל איריס גייר, שב-ציון כבר לא סובלת מכאבים ומרגישה נהדר. "אני מרגישה יותר שמחה ושלווה, אין כבר כאבים ואפילו ירדתי במשקל" היא מספרת.

"ממטופלת למטפלת"

מרכז איריס גייר נמצא במושב זכריה סמוך לבית שמש, ואליו מגיעים מטופלים מכל הארץ וגם מהעולם, לאחר שבמשך שנים ארוכות ניסו ללא הצלחה לטפל ולפתור את בעיות הבריאות שלהם. איריס גייר, חוותה בעצמה משבר בריאותי כזה שבעקבותיו הפכה ממטופלת למטפלת.

"בגיל 34 חליתי והגעתי למצב של חוסר תפקוד כללי, וגם אחרי שעברתי בין המון מומחים וביצעתי אינספור בדיקות, אף אחד מהם לא עזר לי להחלים. התמונה השתנתה כאשר הגעתי למומחים לאירידולוגיה בארה"ב.

אחרי כשנתיים של סבל בל יתואר והדרדרות במצבי הבריאותי, סוף כל סוף הבנתי את הסיבה האמיתית וניתן לי טיפול שעבד. חוויה עוצמתית זו גרמה לי להכיר בכוח שיש לאבחן מדויק של מקור הבעיה ושבלעדיו, אין כמעט סיכוי להחלים. לכן, החלטתי להביא את הבשורה הזאת לכל מי שסובל ורוצה כבר לחזור לבריאות ולחיים ללא כאבים".

איריס נסעה ללמוד מטובי החוקרים בעולם המובילים את תורת האבחון בגלגל העין שפיתחו את מפות המחקר של האירידולוגיה ואת שיטות הטיפול הטבעיות הכי מתקדמות שיש בתחום. עם הידע הרב שצברה פתחה את "מרכז איריס גייר", אותו ייסדה בשנת 2000. במרכז היא מבצעת אבחונים בגלגל העין ומלווה בתהליך הטיפול הטבעי את הסובלים ממגוון בעיות רפואיות – מפיברומיאלגיה ומיגרנה , בעיות עיכול, אלרגיות, בעיות עור, תשישות כרונית, דלקות מפרקים ועוד. איריס משמשת גם כנציגה הישראלית של האיגוד העולמי לאירידיולוגיה IIPA.

"אני עובדת צמוד עם צוות מקצועי של מטפלים – עזרנו כבר לכ-20,000 מטופלים ב-22 השנים האחרונות, לעשות את הדרך חזרה לחיים"

שב-ציון, שעברה את תהליך האבחון והטיפול בממרכז איריס גייר מסכמת את החוויה שלה מהטיפול ומעודדת את אלה שסובלים מבעיות דומות שיש סיכוי להחלים ושאסור להתייאש ולוותר על החלום לחזור לחיים נורמליים ומלאים.

גם אתם סובלים מבעיות בריאותיות שונות המפריעות לכם לתפקד ומעוניינים בטיפול אפקטיבי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים והמידע כדי שתוכלו לעשות את הצעד הראשון לעבר חיים ללא כאבים.

רוצים שנציג יחזור אליכם עם מידע נוסף? השאירו פרטים כעת

הכתבה נכתבה בשיתוף איריס גייר מטפלת בפיברומיאלגיה

אולי יעניין אותך