fbpx
  • 25 ביולי 2024

ברוכים הבאים ליוקרה בלב השרון – הקרקע החמה ברעננה שניתן לרכוש עם הון עצמי של 350 אלף ₪

 ברוכים הבאים ליוקרה בלב השרון – הקרקע החמה ברעננה שניתן לרכוש עם הון עצמי של 350 אלף ₪

הכתבה נכתבה בשיתוף "קרקעות ישראל"

על היוקרה של העיר רעננה, אין צורך להכביר במילים – אך כן ניתן להרחיב על הפרויקט הבא: ממש בלב העיר, בצמוד לרחוב אחוזה וליד שכונת הווילות היוקרתיות ביותר באזור, נמצא מתחם אחוזה רעננה בו מתוכננת בנייה רוויה של מגורי פאר. נשמע טוב? חכו עד שתשמעו על היכולת להיות בעלים של נכס בפרויקט, עם הון עצמי זעום של 350 אלף ₪ ופוטנציאל רווח של 2,000,000 ₪

זה לא סוד שעליית המחירים הבלתי פוסקת בנדל"ן, מונעת מלא מעט משקיעים לפעול באזור המרכז – אך לעתים, ניתן למצוא הזדמנויות נסתרות ומתגמלות. אחת מאותן הצעות הינה מתחם אחוזה רעננה, הממוקם בכניסה לרעננה, בסמוך לפארק העסקים אינפיניטי (המוכר בין היתר בזכות משרדי אמדוקס) ולרחוב הראשי בעיר. אותו פרויקט מתהדר בשילוב ייחודי של מגדלי משרדים ווילות יוקרתיות, ביחד עם אישור של הוועדה המחוזית לגבי בנייה רוויה.

אם נקודת הפתיחה הזו גרמה לכם להתעניין, כנראה שיש לכם חוש תזמון טוב: המכירה לקרקע במתחם נמצאת בעיצומה כעת, והיא מתייחסת ליחידות קרקע בודדות שנותרו עם הון עצמי של 350 אלף ₪ בלבד. נתון מעודד במיוחד בהתחשב בתחזיות השמאים המעורבים בפרויקט, המעריכים את שווי הקרקע המלא בכ-2,000,000 ₪, המסתכם ברווח של קרוב ל-300%.

"מדובר בהרבה יותר מפרויקט בנייה – מדובר באזור בעל ביקוש גבוה, בין היתר בזכות מיקומו המרכזי וכן הנגישות הגבוהה לתחבורה מסוגים שונים, זאת בנוסף לתזמון" כך מספר בני לחמיש, המנכ"ל והבעלים של חברת קרקעות ישראל, אשר משווקת את הקרקעות "לפי תוכנית המתאר רע/3000 שכבר אושרה לפני מספר שנים, מדובר באזור עם צפי להגדלת זכויות בנייה בהיקף של 400% לפחות. יתרון נוסף נובע מדו"ח השמאי של הפרויקט, בו מומש תקן 22 אשר צופה כי אישורי הבנייה לתוכנית הם רק עניין של זמן הצפוי להימשך כ-4-6 שנים. מה שזה אומר פשוט – זהו רק עניין של זמן עד שהקרקע תהפוך לכזו המאושרת לבנייה, ורק נותר לחכות לכך."

"החל מ-40 אלף ₪ למטר"

אחד היתרונות המהותיים של פרויקט אחוזה רעננה נמצא בכך שהוא ממוקם בנקודה אסטרטגית במיוחד – בסמוך לשכונות יוקרה, וכן אזור התעשייה המוכר בו ניתן למצוא חברות ענק כמו אמדוקס, במקום קיימת תחנת רכבת ישראל (תחנת רכבת רעננה מזרח) המהווה ציר תחבורה לכל קצוות הארץ, ובנוסף לכך הפרויקט ממוקם בסמוך לכביש 4, עם גישות מהירות לכבישים 6 ו-531, ממנו ניתן להגיע לנתיבי איילון.

היתרונות אינם נגמרים בכל הנוגע לתחבורה – חלק מתכנון המתחם כולל גם פארק ירוק, שיסייע לתושבים ליהנות מנוף וערך מוסף של בריאות.

"המתחם צפוי להכיל שכונה של מגורים מפוארים, וכל חלון בקומות הגבוהות צפוי להכיל נוף מופלא. הקרבה לכל עורקי התחבורה המרכזיים, הולכת לייצר ביקוש נרחב אצל האוכלוסייה האמידה בארץ" כך אומר ירון תשבי, שותף ובעלים בקרקעות ישראל. "אתם מוזמנים להיכנס לאתר מדל"ן, ולראות כי המחירים באזור הפרויקט עומדים כבר עכשיו על יותר מ-40,000 ₪ לכל מ"ר."

כל מי שבקיא במקצת עם תוואי המדינה שלנו, יודע כי רעננה נחשבת במשך עשורים כעיר מובילה בתחומה, עם שכבת אוכלוסייה הנכללת בחתך סוציו-אקונומי גבוה, בעלת מוסדות חינוך מצוינים, שטחים ירוקים ויפים, תשתית תחבורה מעולה, אזורי תעסוקה מגוונים – המסתכמים לעלויות נדל"ן של קרוב ל-4 מיליון ₪ עבור דירת 4 חדרים ממוצעת. מה שמפתיע עוד יותר בסיפור, הוא שהעלויות הגבוהות מלכתחילה לא מפחיתות ולו במעט את הביקוש, שעוקף משמעותית את ההיצע.

דירה משלכם ברעננה בעלות של 1.8 מיליון ₪ בלבד

מאז 1998, חברת קרקעות ישראל פועלת רבות בישראל, והיא מביאה עימה ידע וניסיון שלא ניתן כמעט למצוא בחברות אחרות. רשת הקשרים הענפה בה הם מחזיקים, עוזרת להם לאתר עסקאות עם פוטנציאל רווח גבוה מאוד מהמקובל בתעשייה, בין היתר גם בזכות פרמטרים כמו מיקום ותזמון.

"הפרויקטים שלנו לא מיועדים לאלו שמחפשים את הטווח הקצר. אין אצלנו "לעשות את המכה" וללכת. יש לנו יעד מאוד ברור – שכל משקיע שלנו יחזור לסיבובים ולפרויקטים הבאים. איך אנחנו עושים את זה? אנחנו פועלים ומשקיעים מאמצים כדי שכל הקרקעות שאנו משווקים יהיו כאלו עם פוטנציאל תשואה גבוה" מספר בני לחמיש "וכדי לוודא שהכל יתנהל כשורה, אנו מעניקים ליווי משפטי מטעם משרד עורכי הדין מ. פירון, עבור כל אחד מלקוחותינו."

יתרון חשוב אותו הם מביאים לשולחן הוא שהליווי של החברה אינו מסתכם ברגע הרכישה. "החברה שלנו מחזיקה גם בכובע היזמי, כך שאם משקיע בקרקע מעוניין לבנות עליה, אנו נשמח להוסיף עבורו את הסכום הנדרש לבנייה. כשהכל מתנהל תחת קורת גג אחת, אנו יכולים להביא את המשקיעים שלנו לדירה במחיר כולל של כ-1.8 מיליון ₪ בלבד – וזה בעיר שבה דירה ממוצעת עולה כ-4 מיליון ₪, כיום."

אין זמן טוב יותר מעכשיו

נציגי החברה מוסרים ש"כפי שאמרנו, אנחנו מביאים לשולחן ניסיון – והוא אומר לנו כי הפרויקט נמצא בנקודת הזמן הטובה ביותר עבור כניסה להשקעה: הקרקע עדיין לא זמינה לבנייה מידית, אבל יש כבר אישורים. אם יש לכם כסף שיושב היום בפיקדונות ובקושי עובד בשבילכם, כדאי לכם לבדוק את האופציה של מינוף שיוכל להוביל לדירה משלכם במחיר נמוך בהרבה מהמקובל."

"אין יותר קל מזה – משקיעים 350 אלף ₪ כהון עצמי (את היתרה ניתן לשלם במדיניות תשלומים נוחה) – לאחר מכן, רק נותר להמתין בסבלנות לשלב ההיתרים. אחרי שזה קורה, הבחירה בידכם. האם לממש את הקרקע ברווח גדול, או לבחור בהוספת עלויות הבנייה ולקבל דירה בהנחה אסטרונומית. אם שואלים אותנו, אין כאן בכלל שאלה של חוסר וודאות – כל מי שיוכל להשקיע לטווח הארוך ולחכות, יוכל ליהנות מדירה משלו בעיר שבה כמעט אין אפשרויות מגורים חדשות."

הקרקע אינה זמינה לבניה

רוצים שנציג יחזור אליכם עם מידע נוסף? השאירו פרטים כעת

הכתבה נכתבה בשיתוף "קרקעות ישראל"

אולי יעניין אותך