fbpx
  • 19 ביוני 2024

סודות האורתודונטיה המתקדמת – חיוך מושלם בלי עקירות או ניתוחים. למה כדאי לבחור בטיפול אורתודנטי מתקדם?

הציעו לכם לעקור לילדים שיניים? הציעו לכם ניתוח? עצרו! ותקראו את הכתבה הזו.
בעידן בו המראה החיצוני משחק תפקיד כה משמעותי בחיי היומיום, אנחנו נתקלים בילדים רבים עם בעיות אסתטיות קשות בשיניים, וכתוצאה, הם סובלים מדימוי עצמי שלילי וביטחון עצמי נמוך. במקרים רבים הדרך המוצעת להם לשיפור המראה ויישור השיניים כוללת ניתוחים ועקירות, שמעבר לכאבים גם יכולים לגרום לעיוותים עתידיים בלסתות. מה אפשר לעשות? בכתבה שלפניכם כל הפתרונות

פגשנו את ד"ר צ'רנה דיאמנט, מנהלת מרכז SMILE NOW ואורתודונטית ותיקה עם למעלה מ-40 שנות ניסיון, ושאלנו אותה מספר שאלות. על האתגרים בהם היא נתקלת, על התפתחות הטיפולים בשנים האחרונות ועל הטיפולים הייחודיים והשיטות המתקדמות שהיא משתמשת בהן, כדי להביא לשיפור משמעותי באסתטיקה ובביטחון העצמי של מטופליה הצעירים.

"הזמנים השתנו. הצורך בניתוחים או עקירות ירד מאד, תודות להתפתחות האורתודונטיה" קובעת דר. צ'רנה דיאמנט.

"ההשפעה של שיניים עקומות על ילדים יכולה להיות עמוקה ומשמעותית והמחיר שהם משלמים גבוה מאוד" אומרת ד"ר דיאמנט. "ילדים עם שיניים עקומות מרגישים לעיתים קרובות נבוכים, בודדים ולא פעם מסתירים את חיוכם בפני אחרים" היא מדגישה בפנינו את חשיבות הטיפול האורתודנטי לא רק מנקודת מבט רפואית, אלא גם מנקודת מבט חברתית ורגשית.

מהם המקרים המיוחדים בהם את נתקלת?
אנחנו מטפלים במקרים מורכבים כמו שיניים כלואות, חוסר בשיניים או יתר מולד בשיניים וכמובן, דיסהרמוניה בהתפתחות של הלסתות. השיניים הכלואות דורשות מיומנות גבוהה ושימוש בטכניקות מתקדמות כדי להביאן למקומן הנכון בלסת. במקרים של חוסר או יתר מולד בשיניים, אנחנו מתמחים בפתיחת מקום לשתל או סגירת מקום עם ציפוי חרסינה, בהתאם למצב. דיסהרמוניה בהתפתחות של הלסתות מצריכה אבחון מדויק וטיפול מותאם אישית, בכדי לשפר גם את תפקוד מערכת הלעיסה וגם את האסתטיקה של הפנים. 

15% בלבד מהמקרים באמת דורשים עקירה או ניתוח

איך התפתחות האורתודונטיה משפיעה על סוגי הטיפולים שאת מציעה?

ההתפתחות המשמעותית בתחום האורתודונטיה מאפשרת לנו להימנע מעקירות או ניתוחים. למעשה כיום, חשוב לי לציין, רק ב-15% מהמקרים נדרש טיפול כזה, וגם אז, מדובר במקרים מאד קיצוניים. עקירה היא פעולה כואבת ובלתי הפיכה עם השפעה עתידית משמעותית על מבנה הפנים והיא יכולה לשנות את מבנה הלסת. אני ממליצה להימנע מעקירות ולבחור בטיפולים מתקדמים שמציעים פתרונות לא פולשניים, כמו שימוש במכשור מתקדם ויישור שיניים באמצעות פלטות שקופות.

תוכלי לשתף בדוגמה למקרה שהראה את ההשפעה השלילית של עקירות שיניים?
בהחלט. יש לנו דוגמה לשתי תאומות שעברו טיפול ולאחר מכן הגיעו אלינו למרכז. לאחת מהן עקרו מספר שיניים והלסת שלה נסוגה לאחור לאחר כמה שנים. העקירה השפיעה מאוד גם על מראה הפנים שלה וגם על הביטחון העצמי שלה. זה מקרה שממחיש את ההשלכות השליליות של עקירות בגיל צעיר ואת החשיבות של בחירת טיפול מתאים ומותאם אישית.
 
 
מה את ממליצה להורים שהציעו להם לבצע ניתוח לסתות לילדיהם?
ניתוח אורתודנטי הוא הליך מורכב שניתן לבצע רק מגיל 18. עד גיל 18, הילד עלול לפתח בעיות נוספות כמו ביטחון עצמי נמוך וקשיים חברתיים. יש כיום פתרונות מתקדמים ומוצלחים שמציעים תוצאות מעולות ללא ניתוח, אותם ניתן לבצע כבר בגיל צעיר. כמו כן, חשוב לדעת שיש היום כלים וטכניקות שמאפשרים יישור שיניים ולסתות, בצורה טבעית וללא צורך בהליכים פולשניים. כלומר גם הטיפול מתאפשר שנים קודם, הטיפול לא פולשני וגם קיימת סבירות נמוכה ביותר לסיבוכים או בעיות אסתטיות עתידיות.
 
מהי עמדתך לגבי שימוש במכשירים מכניים ורסן?
אני ממליצה להימנע משימוש במכשירים מכניים ורסן. מכשירים מכניים עוצרים התפתחות טבעית של עצמות הפנים וכתוצאה, המראה הטבעי והאסתטיקה עלולים להיפגע.שימוש ברסן עלול לגרום לסכנות רבות, כמו פגיעה בעיניים וקושי לישון. בנוסף, ולא פחות חשוב, מבחינה חברתית הרסן יוצר מראה לא נעים, פוגע ביכולת של הילד להשתלב ולעיתים גורם לביטחון עצמי נמוך. לכן, יש כיום שיטות מתקדמות שמאפשרות יישור שיניים ולסתות בצורה טבעית ואסתטית יותר, בלי הצורך בשימוש ברסן.
 
מהם היתרונות של הטיפולים המתקדמים שאת מציעה?
הטיפולים המתקדמים שאני מציעה כוללים שימוש בפלטות שקופות, מכשור מתקדם ושיטות חדשניות ליישור השיניים והלסתות. הטיפולים האלו מאפשרים להגיע לתוצאות מעולות בזמן קצר יחסית, וללא ההשלכות והכאבים הכרוכים בעקירות או ניתוחים. השיטות החדשות מאפשרות לילדים ולנוער לחייך בביטחון ולשמור על האסתטיקה של הפנים בצורה טבעית ובריאה. המטרה שלנו היא לא רק לשפר את מראה השיניים, אלא גם לחזק את הביטחון העצמי של המטופלים ולהבטיח שהם ירגישו בנוח עם החיוך שלהם.
 
הבנו שהחשיבות של שיניים ישרות ובריאות היא קריטית מתמיד וההשפעה של חיוך יפה ובריא חורגת הרבה מעבר למראה החיצוני בלבד. היא משפיעה על תחושת הביטחון, על יכולת התקשורת החברתית ועל התחושה הכללית של הערך העצמי.
אם הוצע לכם לבצע ניתוח לסתות, עקירות או לשים רסן לילדכם, חשוב לעצור ולהתייעץ עם מקצוענים בתחום. ד"ר דיאמנט מזמינה אתכם לייעוץ אישי ומקצועי, להכיר את הפתרונות המתקדמים המוצעים ולגלות כיצד ניתן לשפר את מראה השיניים והפנים בצורה טבעית וללא כאב.
 
חייכו היום לעתיד טוב יותר, וודאו שילדכם יזכה לטיפול המקצועי והמתקדם ביותר


**מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה. יש להתייעץ עם רופא לפני שינוי שגרת הטיפול הרפואי הרגיל שלך

הכתבה נכתבה בשיתוף Smile Now

אולי יעניין אותך