fbpx
  • 25 באפריל 2024

פחות ביקורים בחדר המיון, פחות דאגות : טרומיון – עידן חדש בטיפול במחלות כרוניות

 פחות ביקורים בחדר המיון, פחות דאגות : טרומיון – עידן חדש בטיפול במחלות כרוניות

הכתבה נכתבה בשיתוף טרומיון

שגרת חייהם של חולים במחלות כרוניות אינה קלה ובמרבית מן המקרים עמוסה בלא מעט חששות: הפחד מביקור בחדר המיון, החשש המתמיד מהידרדרות המחלה והגעה לאשפוז, כמו גם הצורך בביקור תדיר אצל הרופא וקיום מעקב רפואי הדוק, יכולים להעיב מאוד על איכות החיים ולערום לא מעט קשיים. כעת, מערכת חדשה שהושקה זה לא מזמן, הנסמכת על מומחים בתחום הרפואה, מבטיחה לשנות את כל זה, ולהפוך את חייהם של עשרות אלפי חולים כרוניים בישראל – לקלים ונוחים הרבה יותר.

הרפואה המודרנית של ימינו אינה מתרכזת אך ורק בהצלת חיים. חלק נכבד ולא פחות חשוב מוקדש גם לשיפור איכות חייהם של החולים. במסגרת זו חותר מדע הרפואה באופן מתמיד על מנת למצוא מענה לבעיות רפואיות שונות.

עם השנים הגיעו לחיינו לא מעט פתרונות משני חיים, הרבה בזכות המהפכה הטכנולוגית של עידן "האינטרנט של הדברים", אשר במסגרתו הפכו שירותי רפואה מרחוק לדיגיטליים, מתקדמים, ולא פחות חשוב – אישיים יותר. פלטפורמת "טרומיון" לוקחת את כל אלה שלב אחד קדימה ליצירת סטנדרט טיפולי חדש. כיצד היא עושה את זה?

עם העלייה בגיל עולה גם שכיחותן של מחלות כרוניות שונות כמו מחלות לב מסוגים שונים, מחלות ריאה, סוכרת ומחלות פנימיות נוספות השכיחות בגיל השלישי. בלא טיפול מתאים ומעקב, מחלות אלו יכולות להידרדר, לפגוע באיכות החיים ולעיתים אף להוביל לתמותה מוקדמת.

במקרים אחרים, התמודדות עם מחלות כרוניות יכולה להביא אדם אל חדר המיון, ומשם להכניסו למערבולת של המתנות, אשפוזים ממושכים וטיפולים מיותרים. מחקרים מצאו כי יותר מ-70% מהביקורים בחדרי המיון מסתיימים ללא אשפוז, כשחלק מהותי מהם ניתן למניעה על ידי אבחון מרחוק. מערכת "טרומיון" באה לפתור בעיות אלו על ידי מענה בשני מישורים מרכזיים.

מלאו את פרטיכם המצורף ונחזור אליכם בהקדם

הפלטפורמה פועלת במתכונת של חדר מיון וירטואלי הפתוח ומאויש 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, הנותן מענה מיידי בממשק נוח לתפעול וידידותי למשתמש. ניהול הפלטפורמה מופקד בידי צוות רופאים, אחיות ואחים בעלי מיומנות רחבה בתחום הרפואה הדחופה, המנוסה בטיפול במגוון בעיות רפואיות תוך סיפוק מענה מהיר, מקצועי ואיכותי.

בראש הצוות עומד ד"ר אמיר שחר, מבכירי וחלוצי תחום הרפואה הדחופה בישראל, אשר בין היתר היה מנהל חדר המיון בבית החולים שיבא תל השומר. לצדו האחות הראשית של הפלטפורמה ומנהלת הסיעוד, דבורה הרץ. לשניים ניסיון מצטבר של עשרות שנים של אבחון וטיפול בחולים, המאפשר לתת מענה מדויק התפור לצרכיו של החולה.

באמצעות טכנולוגיה ייחודית, המספקת אמצעי ניטור ובקרה אחר מדדים מרכזיים, ביניהם: לחץ-דם, אק"ג, סטורציה ועוד, יכול הצוות לעקוב מרחוק אחר מצבו הרפואי של המטופל ולספק מענה מיידי במצבים של התדרדרות, באם מתעוררים, וכל זה היישר מנוחות הבית.

בנוסף, ולא פחות חשוב, לראשונה, פועלת המערכת על מנת לספק מעקב הדוק אחר מצבו הרפואי של המטופל בשגרה. מדובר בבשורה של ממש, שכן עד היום כאשר מטופל עוזב את חדר הרופא המטפל, האחריות על מימוש תוכנית הטיפול נמצאת בידיו ואילו לרופא עצמו אין כל שליטה על יישום הטיפול. "טרומיון" פותרת בעיה זו על ידי יצירת ערוץ נגיש ופרסונלי בין המטופל לצוות הרפואי. למעשה ניתן להגיד כי לראשונה אי פעם, הצוות הרפואי הופך לשותף מן המניין ב מימוש תוכנית הטיפול ומתן מענה במצבים של יציאה מאיזון והתדרדרות.

לאחר תהליך קליטה קצר, לומד הצוות את פרטי התיק הרפואי של המטופל, עוקב באדיקות אחר מצבו הרפואי ודואג לבדוק שהוא חש בטוב ופועל לפי התוכנית הטיפולית. בין היתר מתבצע מעקב אחר ביצוע בדיקות תקופתיות התאמת תרופות ויישום והתאמת התכונית הטיפולית מעת לעת, במקרים לא עלינו שבהם מתעוררת בעיה, ידע הצוות להגיב בצורה ובמידה התפורה לרקע הרפואי של המטופל ועל ידי כך לשפר באופן דרמטי את יעילות הטיפול.

עבודה יעילה תוכל לחסוך את הביקורים בחדר המיון ולאפשר שגרת חיים נינוחה ושלווה, זאת בזכות ניסיון מקצועי רב שנים, המאפשר לצוות המטפל לקבוע מתי מדובר באירוע מסכן חיים הדורש התייחסות מהירה עם פינוי לחדר המיון, לבין אירוע הניתן לניהול מהבית, במסגרת רפואה בקהילה בזמנים הנוחים לאדם.

בנוסף, לרשות המטופלים לחצן מצוקה סלולרי עם מערכת ג'יפיאס מובנית, המאפשרת להם לתקשר בצורה שנוחה להם ומכל מקום. באם מקרה רפואי התרחש, ידע הצוות הרפואי לאכן את מיקומו על מנת לאפשר פינוי מהיר.

המהפכה כבר כאן. בואו לעשות צעד לחיים נוחים, שלווים ובריאים יותר, על-מנת שתוכלו להמשיך ולחיות ביחד, ללא תקלות, ללא תופעות לוואי וללא סיבוכים. אם לא עכשיו, אז מתי?

מלאו את פרטיכם המצורף ונחזור אליכם בהקדם

כל המידע אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייעוץ רפואי ו/או כל ייעוץ ו/או שירות מקצועי אחר. ייעוץ כאמור, יש לקבל בכל מקרה ומקרה בהתאם לנסיבותיו. השימוש באתר זה כפוף להצהרות ו/או לתנאים נוספים, המופיעים באתר זה.

הכתבה נכתבה בשיתוף טרומיון

אולי יעניין אותך