fbpx
  • 25 באפריל 2024

מפחדים מטיפולי שיניים? כדאי שתכירו את מרפאת דנטלי בקרית מוצקין

 מפחדים מטיפולי שיניים? כדאי שתכירו את מרפאת דנטלי בקרית מוצקין

הכתבה נכתבה בשיתוף מרפאת דנטלי

רבים מפחדים מטיפולי שיניים וכתוצאה מכך נמנעים מלהגיע לרופא השיניים ונאלצים להתמודד עם מצבים של הזנחה משמעותית ולעיתים גם איבוד שיניים , ריקבון וכאבים קשים. אצל רבים החרדה קשורה לחוויה טראומתית מהעבר. אם אתם נמנים על אלו שסובלים מחרדה דנטלית , חשוב שתכירו את מרפאת דנטלי בקרית מוצקין אשר פיתחה שיטה ייחודית לטיפול בסובלים מחרדה זו .

זה  נכון שנדיר מאוד לראות מטופלים מגיעים למרפאת שיניים ללא שום חשש ; אך  מספר לא מבוטל של  אנשים חווים פחד משתק רק מעצם המחשבה שהם צריכים להגיע לטיפול שיניים ,  עד כדי כך שהם מעדיפים להמשיך ולסבול מכאבים, רק כדי לא להגיע למרפאה.

בשיחה שערכנו עם ד"ר ריאד סליבא , רופא בכיר במרפאת דנטלי בקרית מוצקין,  שאלנו אותו מספר שאלות וקיבלנו מידע חשוב בנושא.

מהי חרדה דנטלית וממה היא נובעת?

" בדרך כלל המקור לחרדה דנטלית (דנטופוביה)  מצוי בחוויה טראומתית שהמטופל חווה  בעבר אצל רופא שיניים .  החוויה הזו נשמרת בזיכרונו  כאירוע מכאיב וטראומתי  ולמעשה  יוצרת מצב של הימנעות מטיפולי שיניים."

לאילו נזקים גורמת החרדה הדנטלית?

"אלו הסובלים  מחרדה דנטלית, בדרך כלל נמנעים   מלבקר באופן קבוע אצל רופא השיניים. הם לא מגיעים לביקורות, לטיפולי הסרת אבנית ולטיפולים תקופתיים אחרים וכתוצאה מכך נגרמות תופעות כמו עששת, ריקבון ודלקות  . אצל חלק מהאנשים  נבחין במראה לא אסתטי של הפה וריח פה מהביל ולא נעים.  החרדה מובילה את  הסובלים מהתופעה להגיע למרפאת השיניים רק כשהנזק כבר חמור והטיפול הופך להיות מורכב, ארוך ויקר  הרבה יותר"

ד"ר ריאד סליבא

השאירו פרטים לקביעת תור כעת

כיצד אתם, במרפאת דנטלי, מתמודדים עם התופעה?

" אצלנו במרפאה פיתחנו שיטה ייחודית שמקטינה משמעותית את תחושת הפחד והופכת את הביקור במרפאה לחוויה אחרת. ראשית, המרפאה שלנו מעוצבת  בצורה ייחודית, חמימה וביתית. כשנכנסים למרפאה שלנו התחושה היא   שהגעתם לספא יוקרתי ומפנק.

שנית, אצלנו במרפאה לא תריחו את הריחות המאפיינים מרפאות שיניים אלא ניחוחות  נעימים ומזמינים.

לפני הטיפול ובמהלכו, אנחנו מרגיעים את המטופלים ומסבירים להם בכל שלב מה אנחנו עומדים לעשות,  מאפשרים להם לשאול שאלות וקשובים לכל סימן קטן של אי נוחות או כאב. הצוות שלנו הוכשר לטפל במטופלים  שסובלים מחרדה דנטלית  ואנחנו גם דואגים להשתמש בחומרי האלחוש המתקדמים ביותר, כך שהמטופל כמעט  ולא יחוש בכאב כלשהו. במידת הצורך נשתמש גם באמצעים נוספים כגון סדציה או אפילו הרדמה מלאה (במקרים מורכבים).

בנוסף , על מנת לייעל ככל האפשר את הביקור במרפאה, ולמנוע אי נוחות מהמטופלים, השיקום והכתרים במקום נעשים באמצעות סריקה דיגיטלית שמאפשרת להגיע לרמת דיוק מקסימלית ומקצרת את התהליך ומקטינה את מספר הפעמים שצריך להגיע למרפאה. הסריקה הדיגיטלית גם מאפשרת לנו לטפל באוכלוסייה  עם רפלקס הקאה גבוה".

מה עוד תוכל לספר לנו על מרפאת דנטלי?

המרפאה שלנו , שהוקמה ב-2014 ,  נותנת מענה מקצועי לכל טיפולי השיניים ושיקום הפה . מעבר לטיפולי השיניים הסטנדרטיים שהיא מספקת לכל תושבי האזור, המרפאה היא אחת המרפאות המתמחות בהתמודדות עם חרדה דנטלית וצברה לה שם כאחת המרפאות המובילות בצפון למגוון רחב של טיפולים.   אנו גם מעניקים למטופלים שלנו אפשרות לפרוס את התשלום ל- 72 חודשים (בהוראת קבע) .  צוות המרפאה בדנטלי  כולל בכירים בתחומים שונים, כאשר את תחום הכירורגיה והשתלות השיניים מוביל אחד הרופאים הבכירים בישראל – ד”ר ווסים עבוד, מומחה פה ולסת, אחראי מחלקת מפרקי הלסת בבית החולים שיבא ומרצה בכיר בפקולטה לרפואת שניים באוניברסיטת תל אביב. ד"ר עבוד  נבחר , ברצף בשנתיים האחרונות, על ידי מגזין פורבס ,לאחד מרופאי השיניים הטובים בישראל ."

מתוך Forbes

לסיום, מה תוכל לומר לאלו שסובלים מחרדה דנטלית?

" צברנו ניסיון רב בטיפול במטופלים חרדתיים ובמהלך השנים עברו אצלנו מאות רבות של מטופלים שהגיעו עם פחד גדול ויצאו עם שיניים בריאות וחוויה מתקנת. במרפאת דנטלי נמצא לכם  פתרונות לכל בעיה, גם למי שסובל מחרדות  ולא ראה רופא שיניים כבר שנים רבות. חשוב שלא תזניחו  את הטיפול בבריאות הפה  ותגיעו  אלינו בהקדם. אנחנו נדע  להתמודד עם החשש שלכם ונספק  חוויה מתקנת  ומועילה.  חשוב לא להזניח בעיות שיניים שמובילות לכאבים בלתי נסבלים  וחשוב  עוד יותר לטפל מוקדם ככל שניתן”.

השאירו פרטים ותוכלו ליהנות ממבצע סוף השנה

עד 20% הנחה על כל טיפולי השיניים

(בתוקף עד 31.12.21)

הכתבה נכתבה בשיתוף מרפאת דנטלי